UA-144355171-1 Bramy przeciwpożarowe, kurtyny dymowe | Przegrody przeszklone


Przegrody Przeciwpożarowe

Przegrody przeciwpożarowe to ognioodporne oddzielenia stref wewnątrz danego obiektu, mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia i dymu w przypadku pożaru. Systemy te muszą spełniać szereg kryteriów, w tym m.in. nośności, szczelności i izolacyjności ogniowej oraz warunki natężenia promieniowania. Oddzielenia przeciwpożarowe nie mogą dopuszczać do powstawania jakichkolwiek szczelin w przegrodzie, przez które gorące gazy mogłyby przedostać się do materiałów palnych.

Rodzaje przegród ognioochronnych

Najpowszechniejszym rodzajem przegród ognioochronnych są przeszklenia przeciwpożarowe wewnętrzne i zewnętrze. Występują najczęściej w postaci ścian (nośnych lub nienośnych), stropów i podłóg podniesionych. Skutecznym rozwiązaniem są także drzwi przeciwpożarowe i dymoszczelne, wyposażone w samozamykacz i zamek zapadkowo-ryglowy. Państwa uwadze polecamy także bramy przeciwpożarowe produkowane na indywidualne zamówienie. Oferujemy modele rolowane, przesuwne i segmentowe, otwierane zarówno poziomo, jak i pionowe. Polecamy bramy wyposażone w ocieplone panele, które dodatkowo chronią pomieszczenia przed utratami energii.

Ponadto oferujemy także kurtyny dymowe – stałe lub ruchome, dzielące pomieszczenia na strefy gromadzenia się dymu i obszary wolne od zadymienia. Systemy te chronią pomieszczenia także przed rozprzestrzenianiem się gazów. Ich skuteczność wspierana jest przez okna, wentylatory oraz klapy dymowe i świetliki . Zachęcamy także do skorzystania z naszej oferty automatyki pożarowej, w ramach której zajmujemy się wykonywaniem połączeń między urządzeniami a system przeciwpożarowym w danym obiekcie.